Nezaboravna kazališna drama i ugodna likovna izložba
Autor: Evica Dernej, Lana Ključarić, 20. 10. 2016.

U četvrtak, 13.10.2016. godine, učenici sedmih i osmih razreda Osnovne škole Drenje, uz pratnju svojih razrednika i učitelja, posjetili su Muzej likovnih umjetnosti u Osijeku.

Nakon obilaska Muzeja i izložbe Lovre Artukovića posjetili su Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku. Ondje su pogledali predstavu „Sumnjivo lice“ Branislava Nušića. Predstava je bila smiješna i zanimljiva te su uživali i proveli predivna dva sata u osječkom HNK-u.

U Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku pogledali su izložbu Lovre Artukovića „Stare i nove slike, 2006. – 2016.“

Na izložbi je ukupno 17 slika, od kojih je 12 novih, a 5 starih iz zbirke Lauba iz Zagreba.

Lovro Artuković je hrvatski suvremeni slikar i grafički umjetnik. Rođen 1959. u Zagrebu, živi i radi u Berlinu.

Na kraju izložbe naš učenik, slikarski talent Jurica Bareš, nagrađen je katalogom MLU-a i ugljenom!

Jurice, njeguj i dalje svoje umijeće! Želimo ti uspješan nastavak školovanja!

B. Nušić (1864.-1938.), srpski je i jugoslavenski komediograf, koji je uz Jovana Steriju Popovića, najgledaniji komediograf prošloga stoljeća.

I ovoga puta njegov je dramski tekst poslužio redateljici Olji Đorđević u stvaranju novog Sumnjivog lica – progovarajući o aktualnim temama današnjice: politika, nerad, korupcija, veze i vezice… ljubav. Ova zadnja je ipak najjača!

Dvočinka „Sumnjivo lice“ B. Nušića nasmijala nas je do suza!

Kako komedije nisu samo smiješne i ova je Nušićeva drama progovorila o ljudskim osobinama; manama, ovisnostima, slabostima.

Ipak, ljubav je najvažnija!

Tako su 7. i 8. razredi doživjeli ovu napetu dramsku radnju i iščekivali do samoga epiloga – tko je sumnjivo lice?

Više fotografija pogledajte OVDJE.