Mia Matanovac i Josipa Kovač osvojile 2. mjesto na natječaju Hrvatske vatrogasne zajednice
Autor: Administrator , 28. 6. 2022.

Pobjednicima Natječaja za likovni, literarni i foto rad Hrvatske vatrogasne zajednice svečano su uručene nagrade 27. lipnja 2022. u prostorijama Galerije Scheier u Čakovcu. Uz pobjednike, njihove mentore te predstavnike vatrogasnih zajednica županija, svečanom uručenju nazočio je glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković, župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, ravnateljica Uprave za odgoj i obrazovanje Vesna Šerepac te predsjednik Vatrogasne zajednice Međimurske županije Mario Medved. U natječaju koji je proveden pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja članovi povjerenstva su izabrali pobjedničke radove, a na listi nagrađenih su i naše dvije učenice.

U kategoriji likovnog natječaja učenika osnovnih škola od I. do VIII. razreda sudjelovala je 91 osnovna škola s 676 radova iz 18 županija u kojoj je Mia Matanovac iz 4. razreda PŠ Slatinik Drenjski osvojila drugo mjesto.

U kategoriji foto natječaja učenika osnovnih i srednjih škola sudjelovalo je 5 škola s 35 fotografija, a Josipa Kovač iz 1. razreda PŠ Slatinik Drenjski osvojila je drugo mjesto.

Čestitamo nagrađenim učenicama i njihovoj mentorici — učiteljici Željki Rossi!

Više fotografija pogledajte OVDJE!