Podijelite svoje mišljenje o klimatskim mjerama i budućnosti Europe uz Peer Parliament!
Autor: Marija Pešić, Marko Berberović, 21. 12. 2021.

Tijekom obrazovanja učenici u našim školama upoznati su s klimatskim promjenama i posljedicama koje donose u naš okoliš. Malo se govori o konkretnim rješenjima i kako ih zaustaviti.

Učitelj Informatike Marko Brberović uključio je sedmaše Emu Matijaković, Leu Grgović, Antonia Saksa, Ivana Matanovca, Martinu Matanovac, Mateja Kovača, Nives Bobić i Teu Jakšić u inicijativu European Peer Parliament. To je inicijativa Europskog parlamenta koja nastoji uključiti što veći broj ljudi, a posebice mladih, u stvaranju novih politika kojima se nastoji pojačati borba protiv klimatskih promjena.

Na satima Informatike i Geografije, a u razgovoru s učiteljicom Marijom Pešić i knjižničarkom Vlatkom Štrk, sedmaši su dali svoj doprinos velikom europskom projektu. Ovu su inicijativu ocijenili izazovnom jer drže da je dobro čuti i njihov glas pri stvaranju nacionalnih, ali i europskih politika.

Više o inicijativi EPP možete pronaći u ovom dokumentu, a fotografije naših učenika pogledati na školskom Facebooku.

Priloženi dokumenti:
Climate_Pact_Peer_Parliaments_brochure_HR.pdf (1.13 MB)