Mjesec hrvatske knjige: Listaj, fotkaj, piši, budi krativan/na!
Autor: Administrator , 5. 11. 2020.

Zaljubljenici u čitanje znaju da je ovaj dio godine na osobit način posvećen knjigama. Naime, sredinom listopada započela je jedna od knjiških manifestacija s najduljom tradicijom u Hrvatskoj – Mjesec hrvatske knjige.

Spomenutom se manifestacijom tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji na državnoj, ali i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te različitim programima okupiti sve one koje knjiga istinski zanima.

Povodom 50. godišnjice obilježavanja Dana planeta Zemlje, ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je našemu planetu i zaštiti okoliša, uz moto Razlistaj se!.

Posudite literaturu iz našega  bogatog knjižničnog fonda, upoznajte se našim planetom i istražite ga kroz čitanje. Također, organizirali smo fotografsko-književni natječaj "Razlistaj se!" u kojem možete osvojiti vrijedne nagrade. Više saznajte pod opširnije!

Pravila natječaja:

Natječaj traje do 15.11.2020.

Tko može sudjelovati? Svi učenici šestih, sedmih i osmih razreda Osnovne škole Drenje.

Tema natječaja? Fotografiraj svoj svijet u kojem živiš (priroda, obitelj, škola...) te poveži s književnošću (imenuj djelo uz svoju fotku)!

Kako? Učenici mogu sudjelovati s dvjema fotografijama.

Fotografije s imenom književnog teksta pošaljite na e-mail svojoj učiteljici - Mihaeli Topić i Evici Dernej najkasnije 15.11.

Sve primljene radove pregledat će tročlano povjerenstvo:

1. Marko Berberović, učitelj Informatike

2. Lana Ključarić, učiteljica Likovne kulture

3. Tihana Perić, knjižničarka

Povjerenstvo će nagraditi tri najbolja rada:

1. nagrada: poklon bon od 300kn u trgovini Libro u Đakovu

2. nagrada: 200kn

3. nagrada: 100kn

Proglašenje nagrađenih radova bit će 16.11.

Sve radove moći ćete pogledati na izložbi u našoj školi (povodom  Međunarodnog dana djeteta - 20.11.).

Razlistajte se i vi u svojoj mašti i kreativnosti! Sretno svima!