In memoriam Mladen Kušec (1938.-2020.)
Autor: Administrator , 2. 11. 2020.

U 83. godini preminuo je naš književnik, novinar i publicist Mladen Kušec. Potpisao je desetke knjiga proze i poezije, a svoj je književni rad posvetio djeci i mladima.

"Svakoga dana
Zbog prijateljstva
Ljudima treba poželjeti nešto lijepo,
Darovati osmijeh,
Cvijeće i blage riječi,
Treba im pomoći
Da se približe sreći"
- Mladen Kušec: Pozdrav

U nastavku pročitajte objavu našeg bivšeg učenika Josipa Stevića, koji je imao poseban oproštaj od dragoga pjesnika, a to mogu imati samo izabrani; oni koji su profesionalci, humanitarci, umjetnici i dobri ljudi.

Josip Stević:"Neki dan mi je pacijent bio poznati hrvatski književnik Mladen Kušec. Onemoćao od starosti i bolesti, nisam ni skužio o kome skrbim, ali sam naravno bio pristupačan i ljubazan (kao i sa svima neovisno jesam li na poslu - jer to je najmanje što čovječanstvu možemo dati), i tek kad sam vidio ime i prezime zazvonilo mi je. Pitao me je moje ime. Sat vremena nakon što je otišao kući, na hitnu je došla nepoznata ženska osoba i potražila me. Bila je to njegova kćer, koja mi je donijela njegovu knjigu, sa posvetom netom napisanom od zuba vremena drhtavom rukom, pa nije baš sve prepoznatljivo, al' baš zato ima posebnu čar dočarane prolaznosti. Sinoć sam došao na posao u noćnu, i već kao obrađen pacijent, čekao je sanitetski prijevoz kući. Obradovali smo se kada smo se vidjeli, i zamolio me da ga okrenem na bok. Rekao sam mu da sam pročitao knjigu i da je prekrasna i da riječi pjesama u njoj, totalno pašu uz neke moje fotografije i da ću se poslužiti njima. Bilo mu je drago i nasmijao se. A danas umro."