Keltski narodni običaji u našoj školi
Autor: Administrator , 31. 10. 2019.

Svake godine ususret današnjem datumu, 31. listopadu, u medijima možemo pročitati razna stajališta o tome smije li se i treba li obilježiti Halloween.

Naši učenici na satu engleskog jezika učili su o obilježavanju Halloweena na engleskom govornom području i raspravljali o raznim teorijama koje se u vezi njega iznose.

Cilj je naučiti što Halloween zapravo jest i od kud je takav običaj potekao te uočiti sličnosti s našom kulturom i našim običajima. Pri implementaciji tuđih običaja u naše svakodnevne živote mi kao pojedinci smo ti koji podvlače crtu gdje mislimo da joj je mjesto, objasnila je i ove godine učenicima učiteljica engleskog jezika Ljiljana Bosančić.

I dok u medijima čitamo kako se jedni vesele, drugi prepucavaju, a teći zgražaju nad načinima obilježavanja ovog starog kletskog običaja, mi u našoj školi tolerantno prepuštamo svakome da odredi svoje mjesto pod jesenskim suncem.