"Land art" radionica - Osnovna škola Drenje živi zeleno!

U utorak 15. svibnja 2018. godine Osnovnu školu Drenje posjetio je osječki akademski kipar Nikola Faller, koji već godinama obogaćuje prostore naše županije umjetnošću u prirodi – u jesen grablja lišće i stvara reljefe, u proljeće to čini koseći travu, zimi izrađuje skulpture od snijega, a ljeti na dravskim sprudovima radi crteže u pijesku.

Kad je naše učenike upoznao sa svojim radom i ,,land art“ umjetnošću, nacrtali su skice s idejama za buduće prostorne crteže i reljefe. Oduševljeni učenici zaputili su se u školski vrt i prionuli poslu.

Pošto je trava dovoljno narasla, trebalo je samo zasukati rukave i krenuti s umjetnošću. Kiparu Falleru pomogao je trimerom i kosilicom naš vješti domar Željko Kruljac.

Stvaralački proces kroz igru ostavio je tridesetak polaznika radionice bez daha. Ostali su učenici "škicnuli" kroz prozore zajedno sa svojim učiteljima.

Zahvaljujući snimkama drona gospodina Nikole Raguža iz Drenja, OVDJE možete najbolje pogledati što smo to stvorili u skladu s prirodom.