Nastavak projekta Moć slikovnica u emocionalnom opismenjavanju
Autor: Vlatka Štrk, 3. 11. 2017.

I ove godine školska psihologinja Marija Jurić i školska knjižničarka Vlatka Štrk nastavljaju s provedbom projekta Moć slikovnica u emocionalnom opismenjavanju te su 2. studenog 2017. održale i prvu radionicu s učenicima trećih i četvrtih razreda iz Drenja.

Nakon kratkog uvoda i ponavljanja svi smo zajedno izradili dijagram na kojemu smo prikazali osnovnu paletu osjećaja, a koji ćemo koristiti i u budućim radionicama.

Učenici su potom izrađivali anti-stres loptice na način da su balone punili brašnom, a potom i oslikali vlastitu lopticu odgovarajućim osjećajem/emocijom. Naravno, sve je bilo popraćeno smijehom, a da smo se zabavili pokazuju i priložene fotografije.