Petaši izradili zanimljive modele građe Zemlje
Autor: Marija Pešić, 13. 2. 2017.

Učenici petih razreda na satima geografije su tijekom siječnja i veljače učili o reljefu i građi našeg planeta Zemlje.

Kreativni zadatak ove cjeline za sve učenike bio je izraditi model građe Zemlje, na kojoj su jasno vidljivi slojevi od kojih je ona građena - kora, plašt i jezgra.

Učenici su zaista pokazali veliki interes za ovaj zadatak i izradili maštovite modele od najrazličitijih materijala. Bilo je tu modela od stiropora, starog papira, kaširanih balona, glinamola, tijesta, plastelina, kartona pa čak i jedan vegetarijanski model od celera!

Učenici su se prilikom ovog zadatka ne samo zabavili, nego i utvrdili gradivo, a kako to sve izgleda možete pogledati u našoj galeriji fotografija.